Näitusekoera tõustandard (CFFI nr. 5227/13)

Näitusekoera ideaalkirjelduseks on: inteligentne, imeilus ja elegantne loom, kes on stiililt sündinud modelliks, kehaehituselt näeb välja nagu olümpiavõitja ning omab geniaalset aju kuid kahjuks ei ütle see veel midagi koera kohta.

PEA
Koera peal on ülisuur tähtsus. Ilma selleta kaotab koer kogu oma väljendusrikkuse ja koperdab pidevalt mitmesuguste asjade otsa. Koeri ilma peata võiks näidata ainult "allrounder"-itele. Tõu spetsialistidel on kalduvus seda puudust ära märkida.
HAMBAD
Hambad võiksid olla valged ning ei tohiks ei liiga kaugele välja ulatuda ega ka liiga kaugel suusõõnes olla. Kui nad muutuvad halliks või määrdunud kollakaks, saab nad liivasegu ja traatharjaga kiiresti uuesti säravvalgeks. See protseduur võib teha küll igemed veritsevaks, kuid üheski tõustandardis pole veritsevate igemete kohta midagi öeldud.
KOON
See on veel midagi, mis koeral peaks olema. See võiks alata silmade alt ja lõppeda nina juures.
SILMAD
Silmad peaksid olema avatud ja neid peaks olema kaks. Nad võiksid mõlemad vaadata ühes suunas. Kui nad vaatavad eri suundades, on parem kui koer neid kinni hoiab.
KÕRVAD
Jällegi peaks neid olema kaks, üks kummalgi pool pead. Nad võiksid olla mitte nii suured, et tugevam tuulepuhung viib koera näituseringist lendu. Koerad, kelle kõrvad on väga väikesed või kellel üldse puuduvad kõrvad, kannatavad tihti kuulmishäirete all.
KAEL
Kael võiks soovitavalt asuda keha peapoolses otsas, kuna seal on olemas vastav vahemik ja nii saab kael keha peaga ühendada. Koerad ilma kaelata kannatavad tihti alatoitluse all, kuna neil on raskusi toidu edasiliikumisel suust mao piirkonda.
JÄSEMED
Koeral peaks soovitavalt olema neli jalga, üks igas keha nurgas. Nad peaksid olema küllalt pikad, et ulatuksid maani. Vastasel korral tekivad koeral liikumisprobleemid. Samuti on soovitav, et kõik neli jalga oleksid ühepikkused, vastasel korral kipub koer lonkama või vajub liikumisel viltu. Inimesed, kes elavad mäenõlvakutel, avastavad vahel, et nende koera ühe poole kaks jalga on lühemad kui teise poole omad. Selle probleemi ainsaks lahenduseks on kolida tasasele pinnale. Iga jala lõpus peaks olema käpp. Koerad, kelle käpad on suunatud erinevatesse suundadesse on üldjuhul probleemsed, kuna seda viga on väga raske parandada.
KEHA
Keha ühendab koera esi- ja tagaosa. Koeri ilma kehata ei tohiks näitustel eksponeerida, samuti ei ole soovitav neid kasutada aretustöös. Koertel, kelle keha asetseb väga maa lähedal võib samuti olla probleeme, eriti imetavatel emasloomadel.
SABA
Enamusel koertel on saba, kuid on ka erandeid. Olemasolu korral peaks  saba olema leitav peale vastaspoolses keha otsas. Seejuures peaks saba piisavalt välja paistma võimaldamaks eristada keha peapoolset ja sabapoolset otsa koera söötmise ajal.
TEMPERAMENT
Koer ei peaks kunagi olema kartlik ega sünge, välja arvatud juhul kui läheduses on koerapüüdjaid. Kohtuniku hammustamine, isegi kui see on õigustatud (näiteks kui koer pandi teisele kohale), väärib sügavat hukkamõistu. Ringikorraldajate hammustamine on üldjuhul lubatav, kuna nende asendamine on tavaliselt võimalik.
VÄRVUS JA PIGMENT
Koer võib olla must, punane, valge, helesinine, kollane, pruun või siis omada suvalist kombinatsiooni nendest värvidest. Peab meeles pidama, et kohtunikel on tihti kalduvus panna esimeseks musti, halle või valgeid isendeid. Kui aga koeral on mõni muu värv, tuleb oodata näitust, kus hindab kohtunik, kellel on sama värvi koer ning seal saab koer kindlasti väärilise hinnangu.
DISKVALIFITSEERIVAD VEAD
Kõik kunstlikud vahendid, mida kasutatakse eesmärgiga petta kohtunikku, seal hulgas kõik kunstlikud kehaosad, valehambad, klaasist silmad, selgaliimitud karvkate (eriti kui nad  tulevad ära ajal, mil kohtunik koera hindab). Erinevate kehaosade arv  kolm või üks, samal ajal kui neid peaks olema kaks. Üldse kehaosade arv kolm või null.
VEAD
Ühelgi näitusekoeral pole muid märkimisväärseid vigasid.

AUTOR: tundmatu
ALLIKAS: www
TÕLGE: kennel Exlibris Canes